New York

در این روش از وسیله برقی که به پوست سوزن می‌زند استفاده می‌شود. این وسیله به شکل خودکار بوده و دارای انواع سوزن بسیار ریز می‌باشد. این وسیله نوعی ابزار پزشکی است که در روش میکرونیدلینگ از آن استفاده می‌شود و با این روش بافت زخم‌های قدیمی را می‌شکنند و سلول‌های پوست را تحریک به تکثیر می‌کنند. تکثیر سلول موجب تشکیل لایه‌هایی جدید از فیبر کلاژن و الاستین می‌شود علاوه بر این مویرگ‌های جدیدی نیز به وجود می‌آید که جریان خون را در پوست بهبود می‌دهد.

چه بیماری‌هایی را می‌توان با استفاده از میکرونیدلینگ صورت درمان نمود؟

 • جای زخم ناشی از آکنه که به‌صورت کم تا متوسط است،
 • جای زخم جدید یا قدیم
 • چین‌وچروک و خطوط باریک
 • پوست شل و نرم
 • تغییر بافت پوست و تغییر اندازه روزنه‌های پوست
 • ترک‌های پوستی

میکرونیدلینگ چگونه کار می‌کند؟

این وسیله را روی پوست می‌گذارند و لایه بالایی پوست را به عمق 2 میلی‌متر سوراخ می‌کنند تا زخم‌هایی ریز روی پوست ایجاد شود. این روش موجب می‌گردد بدن تحریک‌شده و فیبرهای کلاژن والاستین جدید بسازد. در این روش در پاسخ به محرک، پوست برجسته و ضخیم شده و جای زخم ناپدید وخطوط باریک و چین‌وچروک کم می‌شود.

این روش شامل چه فرایندهایی است؟

پوست تمیز شده و با استفاده از کرم مخصوص، بی‌حس می‌شود. در این روش برای نتیجه بهتر، از محصولاتی که باعث تحریک کلاژن‌سازی می‌شود مانند اسید هیالورونیک و سرم ویتامین C و برای رنگ‌آمیزی بافت از روشن‌کننده‌های پوست استفاده می‌شود. سپس از وسیله‌ای کوچک به شکل خودکار که دارای 12 سوزن ریز است برای سوراخ کردن پوست استفاده می‌گردد. این ابزار، دارای سرعت‌بالا و سوزن‌های قابل تنظیم است پس می‌توان سوزن را با زاویه 90 درجه وارد پوست نمود و سرعت جذب محصولات را افزایش داد. پس از درمان جهت مرطوب‌سازی، درمان و حفاظت از  پوست  از سرم ویتامین  C و  اسید هیالورونیک استفاده می شود.

پس از درمان پوست به چه شکل در می‌آید؟

در بسیاری از افراد به مدت 24 تا 48 ساعت پس از میکرونیدلینگ، حالتی مانند حالت آفتاب‌سوختگی اندک، قرمزی و کمی تورم در پوست رخ می‌دهد و ممکن است کبودی و خونریزی بسیار ریز ایجاد شود. در ظرف یک تا دو هفته پس از درمان پوست نرم‌تر و شفاف‌تر شده اما ماه بعد اثر کامل این درمان مشهود می‌گردد.

پس از استفاده از این روش چه مدت باید استراحت نمود؟

واکنش‌های التهابی پوست بسیار اندک است و ظرف چند ساعت از بین می‌رود و رنگ قرمز پوست نیز به رنگ صورتی در می‌آید و ممکن است 12 تا 48 ساعت باقی بماند. جهت کاهش قرمزی پس‌از عمل، استفاده از اسید هیالورونیک توصیه می‌شود و جهت حفاظت از پوست بهتر است از ضد آفتاب حاوی زینک استفاده شود. پس از این عمل می‌توان از لوازم آرایشی ملایم استفاده نمود.

مزایای روش میکرونیدلینگ چیست؟

 • روش میکرونیدلینگ موجب افزایش کارایی و نفوذ مواد فعال در هنگام آماده‌سازی معمول پوست می‌شود.
 • تولید کلاژن و جریان خون را تحریک می‌کند.
 • سوزن‌های تیتانیوم پزشکی این روش را به روشی غیر حساسیت‌زا برای بافت انسان تبدیل کرده است.
 • مقرون به‌صرف در مقایسه با سایر فرایندهای بازسازی سطح پوست.
 • می‌توان از روش میکرونیدلینگ در همه انواع پوست از جمله پوست‌های تیره استفاده برد.
 • می‌توان از این روش در همه مناطق بدن از جمله پوست سر، صورت، بدن و پوست‌های حساس اطراف چشم‌ها، دهان و گردن استفاده کرد.

اثرات میکرونیدلینگ در پوست چیست؟

 • بافت پوست را بهبود و ظاهر چین‌وچروک را کاهش می‌دهد.
 • موجب بازسازی بافت می‌شود.
 • زخم را تغییر شکل می‌دهد به‌خصوص زخم‌های حاصل از آکنه را می‌توان از بین برد زیرا با این روش فیبرهای کلاژن جدید بافت زخم را با پوست تازه پوشش می‌دهد.
 • کاهش اندازه روزنه‌های پوست
 • بهبود ترک‌های پوستی

آیا میکرونیدلینگ با درد همراه است؟

قبل از میکرونیدلینگ صورت، از کرم‌های بی‌حس‌کننده استفاده می‌شود تا دردی که در طول این عمل حس می‌شود کاهش یابد.

آیا می‌توان از میکرونیدلینگ روی هر رنگ پوست استفاده برد؟

میکرونیدلینگ را می‌توان روی همه انواع رنگ‌ها و انواع پوست‌ها استفاده کرد. هیچ خطر در رابطه با التهاب پس از عمل و هایپرپیگمنتیشن وجود ندارد.

چند جلسه میکرونیدلینگ نیاز داریم و با چه فاصله زمانی باید این فرایند را تکرار نمود؟

میکرونیدلینگ را می‌توان هر چهار تا شش هفته تکرار نمود تا هنگامی‌که به نتیجه موردنظر برسید. جهت تحریک تولید کلاژن باید 3 بار از این روش استفاده برد و بین هر یک از این درمان‌ها باید 4 تا 6 هفته فاصله باشد. جهت کاهش جای زخم 3 تا 6 جلسه درمانی توصیه می‌شود. تعداد درمان‌ها به پاسخ هر فرد به درمان و به میزان آسیب که تازه است یا خیر بستگی دارد. بسیاری از افراد پس از جلسه اول نتایج آن را می‌بینند.

خطرات ناشی از عفونت پس از عمل

ازآنجایی‌که کانال‌های ریز که در اثر سوزن ایجادشده‌اند ظرف مدت یک ساعت بسته می‌شود و این روش تحت شرایط کلینیک انجام می‌پذیرد پس بروز عفونت پس از عمل بعید است.

پس از درمان از چه موادی نباید روی پوست استفاده کرد؟

جهت اطمینان از بهبودی بهتر است 2 تا 3 روز از محصولات AHA(اسید گلیکولیک)، رتینول و مواد حاوی اسید یا فعال‌کننده خودداری شود. و نباید در برابر خورشید قرارگرفت یا می‌توان از ضدآفتاب حاوی روی استفاده برد

عوارض جانبی فرایند میکرونیدلینگ چیست؟

در این روش اثر جانبی زیادی وجود ندارد و در 150000 مورد از این عمل حتی یک عارضه جانبی هم گزارش نشده است.

آیا من کاندیدای مناسب استفاده از روش میکرونیدلینگ هستم؟

میکرونیدلینگ صورت را می‌توان بدون خطر روی انواع رنگ و نوع پوست مورد استفاده قرار داد. زیرا در این روش اپیدرم و به‌طور خاص ملانوسیت ها در منطقه بازال دست‌نخورده باقی می‌ماند. و خطر تغییر رنگ‌دانه یا هایپرپیگمانتسیوم التهابی پس از عمل کم است. میکرونیدلینگ پوستی می‌تواند مناطقی حساس و شکننده پوست را که با سایر روش‌ها نمی‌توان درمان نمود تحت درمان قرار داد. این مناطق شامل چشمان، گردن و پشت دستان است.

اما این روش برای بیماران زیر نباید مورداستفاده قرار گیرد:

 • افرادی که در سه ماه گذشته اکوتان (ایزوترتینوین) مصرف کرده‌اند
 • کسانی که زخم باز، بریدگی یا خراش باز روی پوست خود دارند
 • در سال گذشته از درمان‌های همراه با اشعه استفاده برده‌اند
 • مبتلا به عفونت پوستی، بیماری‌های پوستی، و هرپس سیمپلکس هستند
 • افراد باردار و در دوره شیردهی
 • افراد با سابقه ابتلا به کلویید یا مناطق زخم بزرگ یا کندی در بهبود زخم.

هزینه درمان چقدر است؟

این امر بر اساس مشاوره تعیین می‌شود. برای هر مشتری درمان باید تعیین‌شده و هزینه‌بر اساس آن مشخص گردد. هزینه‌بر اساس نیازهای بیمار و نتیجه موردنظر محاسبه می‌شود. روش میکرونیدلینگ صورت ممکن است با سایر روش‌ها درمانی همراه شود و به‌طورکلی هزینه آن در جلسات مشاوره تعیین می‌گردد

پرسش و پاسخ

پرسش های خود را در زمینه مسائل مرتبط با این صفحه در اینجا مطرح کنید. با عضویت و ورود به سایت نیازی به تکمیل فیلدهای فرم نخواهید داشت.

در صورتی که قبلا در ربات عضو شده اید، می توانید با وارد کردن شناسه ای که ربات به شما می دهد یا نام کاربریتان در پیام رسان تلگرام، پاسخ به پرسش خود را در ربات دریافت کنید.

ربات تلگرام خدمات بی نظیری ارائه می دهد؛ یکی از این خدمات امکان ارسال پرسش به عموم متخصصین یک رشته وهمچنین ارسال پرسش به یک فرد یا مرکز خاص است. به سادگی با آی دی:

@tebdirbot

ویا فشردن دکمه زیر عضو شوید: